Decyzja o zakupie mieszkania zawsze wiąże się z wielkimi wyzwaniami. W szczególności dla młodych ludzi. Bo to właśnie wtedy należy sprecyzować wszystkie swoje potrzeby, pragnienia i marzenia. Trzeba również przypomnieć sobie kiedy ostatnio piekliśmy ciasto i jakie funkcje w piekarniku pomagają nam w codziennych czynnościach, albo co najbardziej lubimy w lodówce, że tak kochamy ją otwierać ( prócz jedzenia oczywiście).A w łazience to lepiej prysznic czy wanna, a może to i to.


Dlatego przed zakupem wymarzonego mieszkania tak aby się nie przeliczyć z tym co miało się zmieścić w danym pomieszczeniu, a się jednak nie zmieściło, warto skorzystać z jednorazowej konsultacji architekta wnętrz. To on, patrząc na rzut będzie w stanie określić czy np. poprzez lekkie przesunięcie ścian zmieści się nam upragniona garderoba. Warto również podpytać dewelopera ( jeśli mieszkanie jest w trakcie budowy) o rzuty instalacji elektrycznej oraz WOD-KAN, bo już w tym momencie można zaprojektować punkty świetlne czy gniazda docelowo, a przy tym nie płacąc dwa razy za to samo. Np. podpisując umowę z deweloperem mamy wgląd do dokumentacji technicznej mieszkania, a patrząc na rzut elektryki chcemy na innej ścianie TV, więc deweloper jeśli otrzyma zmiany od razu zainstaluje wtyczkę do TV w odpowiednim miejscu, inaczej trzeba będzie gniazdo wykuwać i przekuwać w zaprojektowane miejsce po odbiorze mieszkania. Prosta decyzja, a jeden problem z głowy.

Warto również wspomnieć że, dzięki wcześniejszej pracy architekta wnętrz nad projektem, po odbiorze mieszkania nie musimy szukać elektryka czy hydraulika.

Reasumując, jeśli chcesz kupić mieszkanie, a nie znasz się na ergonomii, bądź po prostu wahasz się, które wybrać zadzwoń do architekta wnętrz, określ swoje potrzeby, a po konsultacji dokonaj wyboru.